Do krize uzrokovane korona virusom mnogi su igrači zarađivali iznose puno veće od prosječne hrvatske plaće. Kada je nastupila kriza pokazalo se da klubovi nemogu ni približno plaćati igrače ako nemaju utakmica i televizijskih prava.
Mnogi su igrači spominjali kako imaju desetke tisuće eura mjesečne plaće a pokazivali su vrlo malo za taj novac. Često se među navijačkim krugovima pričalo kako bi mnogi od navijača mogli igrati tako i za puno manji novac.
Ova kriza je pokazala kako klubovi zapravo nemaju nikakve zalihe novca nego su ovisio o ulazu i izlazu novca kroz sponzore i transfere. Rijetki su klubovi uspjeli isplatiti barem jednu ili dvije mjesečne plaće prije smanjenja, npr. Real Madrid, dok su svi ostali odmah krenuli u pregovore i smanjenje plaća ili barem dodataka.
Koliko su klubovi zapravo financijski slabi pokazuje da su neki zatražili i državne potpore koje su inače namijenjene tvrtkama koje su pretrpile velike gubitke uzrokovane krizom i otpustile radnike. Državne potpore za radnike iznose 3250 kn za mjesec ožujak i 4000 kn za mjesec travanj i svibanj. Za taj oblik potpore je prijavljeno oko 500 000 radnika. Mnogi od tih radnika su maleni obrti koji ionako slabo plaćali radnike. Zato je glasno odjeknula vijest kako je NK Osijek zatražio pomoć i za svoje igrače. U sličnome se kontekstu spominju i Dinamo, Hajduk i Rijeka ali su oni navodno zatražili pomoć za pomoćno osoblje klubova, ne i za igrače. Mnogi se pitaju kako su klubovi mogli davati ugovore od više tisuća eura mjesečno a sada traže potporu države i skupo plaćene igrače svrstavaju u isti skupinu s radnicima u tekstilnoj industriji koja je najslabije plaćena od svih. Mnogi su klubovi najavljivali ulaganja u stadione i igrače a sad odjednom nemaju ni za plaće igrača. Neki klubovi nemaju ni za plaće igrača radnika kluba- pomoćno osoblje, čistači, kuhari. Pojedini igrači su svojevoljno odrekli dijela svoje plaće kako bi pomogli klubu platiti radnike kluba.
Neki igrači su naknadno izjavili kako nisu tražili potpore nego su klubovi kao njihovi poslodavci zatražili u njihovo ime ali bez njihovog znanja.
Javnost se djelomično okrenula protiv klubova zbog traženja potpore jer su time pokazali kako su zapravo financijski jako slabi a mnogi od njih i ranije ovisili o državnoj pomoći u obliku sponzorstva državnih tvrtki.
Kako god ova kriza utječe na sve aspekte gospodarstva i uključujući i sport uzrokovati će i velike promjene u poslovanju klubova u budućnosti.